EEVR-i liikmed

Järgnevad ettevõtted on Eesti Virtuaal- ja Liitreaalsuse Assotsiatsiooni ametlikud liikmed.

Acode transp

Acode

Acode arendab virtuaalreaalsuse rakendust/mängu VRekken, mille eesmärk on pakkuda võimalikult realistlikku lähivõitluse kogemust ja kontaktivaba enesekaitse treenimise võimalust. Mängija pea, käte ja jalgade pidev positsioneerimine, MoCap animatsioonid, füüsikalised mõjutused, hoolikalt läbimıeldud tehisintellekti käitumine, erinevad situatsioonid ja keskkonnad garanteerivad erakordsed elamused.

Logo mobilab

Mobi Lab – liitreaalsuse lahendused haridusele

Lahendus võimaldab EdTechi ettevõtetel ja haridusasutustel luua sihtrühmale kaasahaarav ja meeldejääv õppimiskogemus, pakkudes reaalses keskkonnas elutruu 3D-sisu koos helidega. Võib olla keeruline õppida midagi uut, midagi sellist, mida me pole kunagi varem näinud ega kogenud, lihtsalt vaadates väiksemõõdulisi pilte, olgu selleks siis midagi looduses, ajaloos või misiganes muud millel on füüsiline kuju. Meie liitreaalsuse lahenduste abil saate kogeda reaalsete objektide elulaadseid 3D-digitaalkoopiaid koos heliga nii nagu need oleksid füüsiliselt koos teiega toas või õues.

ExteriorBox

ExteriorBox pakub reaalaja VR-rakenduste arendamise, CG-piltide tootmise ja konsultatsiooniteenuseid nii kohalikul kui ka välisturgudel. Ettevõtte eesmärk on lahendada valdkonna keerukamad probleemid kasutades tipptasemel tehnoloogiat ja siiani läbiviidud projektidest saadud teadmisi.

Greip Productions

Greip Productions on kaasaegseid video erilahendusi loov produktsioonifirma. Uute tehnoloogiate teenistuses on meie kogemused nii loovlahenduste-, produktsiooni-, turunduse-, kui ka tehnilise tootmise ning postproduktsiooni vallast. Pakume innovaatilisi terviklahendiusi hologrammide, 360-kraadi produktsioonide, VR-i ning erinevaid tehnoloogiaid kombineerivate hübriidlahenduste näol. Meie klientide hulka kuuluvad erafirmad, riigiasutused, muuseumid, turundus- ning üritusturundusfirmad.

Futuclass

Futuclass õpetab 7-9. klassi õpilastele STEM-aineid läbi mänguliste kogemuste virtuaalsreaalsuses. Iga õpimoodul on välja arendatud koos haridusekspertidega ning läbinud edukalt testi õpilastega õppeväärtuse osas. Futuclassi tiim teab, et lapsed õpivad paremini kui nad saavad reaalajas tagasisidet, neid miski ei sega ning meil on ohutu keskkond kus võib vabalt katstetada. Futuclassi missioon on tuua see uus efektiivne õppimisviis VR-s kogu maailma lasteni.

Päästeamet

Päästeamet on Siseministeeriumi valitsemisala asutus. Meie missiooniks on ennetada õnnetusi, päästa elusid, vara ja keskkonda. Õnnetuste ära hoidmisel keskendume nii vee-, tule-, pommiohutuse kui ka hädaolukordadeks valmisoleku teemadele. Päästeameti töös on VR tehnoloogiast väga palju abi. See võimaldab ohtusid senisest selgemini näitlikustada ja nende lahendamise võtteid füüsiliselt harjutada. VR kogemus aitab nii lastel kui täiskasvanutel päris ohuolukordades turvalisemalt tegutseda.

FrostFX logo

FrostFX

FrostFX osutab 3D-animatsiooni, visuaalsete efektide ja VR/AR teenuseid. Meie loominguline meeskond pakub kogemusi alates võtete-eelsest konsultatsioonist ning filmivõtete juhendamisest kuni keerukate interaktiivsete, post-production ja animatsioonilahenduste loomiseni. FrostFX oli partneriks VR-mängu Skyfront VR loomisel.

Maru VR Productions

Maru VR Productions on virtuaalreaalsuse lahendustele keskendunud ettevõte, mis on pühendunud kõrgekvaliteetsete custom-made VR-lahenduste loomisele. Alates 2016. aastast oleme teostanud üle 30 erineva VR projekti nii turismi-, turunduse, hariduse kui ka tööstusvaldkonnas. Oleme loonud VR atraktsioone, mänge, koolituslahendusi jne. Meie klientideks on erinevad muuseumid, linnavalitsused, eraettevõtted ja haridusorganisatsioonid. Iga projektiga keskendume uudsete lahenduste väljatöötamisele ja oma klientidele lisandväärtuse loomisele.

Medit vertical with tag est web

MEDIT

MEDIT on Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia ja kunstide instituudi (BFM) meediainnovatsiooni ja digikultuuri tippkeskus, mis keksendub digitaliseerumise ja digimeedia levikuga kaasnevate kultuurinähtuste ja innovatsioonivormide interdistsiplinaarsele uurimusele. MEDITi VR ja AR teemalisi loome(uurimuslikke) projekte ja koostööd korraldab Loomelabor.

Tallinna Tehnikaülikool (TalTech)

Tallinna Tehnikaülikool (TalTech) on Eesti tehnoloogiahariduse lipulaev. Arendame ja rakendame XR tehnoloogiaid igapäevaselt nii teadustegevuses kui õppetöös. Anname oma tudengitele oskused XR tehnoloogiate erialasel kasutamisel. Pakume ettevõtetele VR/AR alaseid konsultatsioone, viime läbi töötubasid ja teostame erinevaid XR tehnoloogiaga seotud projekte: alates lihtsamatest aplikatsioonidest kuni suurte ja teadusmahukate arendusprojektideni.

Arvutigraafika ja virtuaalreaalsuse labor (Tartu Ülikool)

Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituudi arvutigraafika ja virtuaalreaalsuse (AGVR) labor on virtuaalreaalsuse, arvutigraafika ja arvutimängude õppelabor eesti suurima ülikooli tudengitele. AGVR laboris on arvutigraafika ja virtuaalreaalsuse õppeks, tööks ja uurimiseks mõeldud arvutitega varustatud töökohad ja mitmed virtuaalreaalsuse seadmed. Meie kursustel osaleb iga aasta ligi sadu tudengeid ja laborit kasutavad umbes viiskümmend. Tudengite ägedate töödega saab tutvuda lehel cgvr.cs.ut.ee.

BLUERAY

BLUERAY on Tartu Ülikooli hargettevõte (ingl spin-off), mis nõustab ja viib ellu erinevaid arendustegevusi. Meie kirg on visualiseerida ajalugu. Oleme koostööpartneritele loonud auhinnatud näituseid ning alates 2019. aastast taasloob meie meeskond kaasaegse tehnoloogia abil maailmu, mida enam ei ole. Meie rakendustes kogetakse VR-prillidega aja puudutust täpselt samas kohas, kus asutakse. Teostame 3D ja multimeedia lahendusi nii muuseumitele kui teistele tellijatele. BLUERAY on valitud Ida-Viru aasta turismiettevõtteks ning nomineeritud Muinsuskaitseameti aastapreemiale „Pärandi tutvustaja“.

Tallinna Tehnikakõrgkool

Tallinna Tehnikakõrgkooli BIM CAVE tegeleb ehitiste kavandamise protsessis levinud ehitusinfomudelite (BIM) visualiseerimisega. BIM mudeleid visualiseeritakse nii walkthrough mudelina kui ka virtuaalreaalsuses. Nende võimaluste abil saab kaasata kavandamise protsessi hoone kasutajaid, kellel kogemus ehitusprojekti lugemisega puudub. Visualiseerimine elusuuruses ja keskkonda kaasatuna võimaldab saada neilt projekteerimise olulistes etappides tagasisidet ja nii muuta valmiv lahendus paremaks.

Alpha AR

Tehisintellektil põhinev automaatne 3D sisuloome platvorm. Alpha AR teeb 3D mudelite tegemise lihtsaks ja skaleeritavaks augmented reality, virtual try-on, virtual reality, NFT-de, mängude ja turunduse jaoks. Metaverse´i alustalana aitab meie tipptehnoloogia ühendada 2D virtuaalmaailmadega.

CM Games

CM Games on alates 2010. aastast Põhja-Euroopas tegutsev sõltumatu mobiili-, VR- ja NFT-mänguarendaja. Rohkem kui 400 miljonit mängijat on installinud meie hittmänge, nagu Into the Radius, Nitro Nation ja Drag Racing. Meie meeskonda kuulub üle 150 andeka professionaali üle kogu maailma.

Wolf3D

Wolf3D võimaldab luua personaalse 3D-avatari kasutuseks mängudes ja virtuaalmaailmades vaid ühest selfist. Mängudevaheline avatari platvorm võimaldab navigeerida erinevate kogemuste vahel sujuvalt kasutades sama virtuaalset identiteeti. Wolf3D klientide seas on Tencent, Huawei, HTC, Vodafone, Wargaming ja teised. Ettevõte asutati 2014. aastal eesmärgiga ehitada professionaalseid riistvarapõhiseid 3D-skannereid. Ettevõtmise käigus kogutud 20 000 kvaliteetset näoskaneeringut võimaldas Wolf3D-l välja töötada oma sügavõppelahendus isikliku avatari loomiseks mistahes seadmel ühestainsast fotost.

Avar

AVAR loob juba alates 2017. aastast e-kaubanduse, kinnisvara, ehituse, tootmise tööstusharude jaoks arvutite abiga reaalsust. Oleme 5-liikmeline tiim, täis entusiastlikke inimesi 3D ja XR valdkonnast. Üle 250+ tehtud projekti on loonud meile võrgustiku, kuhu kuuluvad üle 15 spetsialisti, sealhulgas 3D-kunstnikud, arendajad, insenerid, disainerid, turunduse- ja storytelling eksperdid. Pakume ettevõtetele mõeldud all-in-one 3D- ja XR-lahendusi, keskendudes teie lõpptarbijatele ja nende vajadustele. Meie lahendused aitavad teid müügiaja lühendamise, ebakindluse vähendamise ja veebist ostmise kogemuse võimendamisel.

Elm logo ee 1 horiz

Eesti Loodusmuuseum

Eesti Loodusmuuseum rikastab AR-i ja VR-i abil muuseumielamust, muutes muidu silmale nähtamatuid organisme ja protsesse külastajatele nähtavaks. VR-i abil oleme muu hulgas taasloonud miljonite aastate taguse Eesti alal laiunud ürgmere ja simuleerinud nahkhiire maailmataju, AR-i abil aga ellu äratanud muidu passiivsed kivistised ja muutnud Eesti rahvusliblika nii suureks, et külastajal on võimalik näha tema tiibu katvaid soomuseid. Loome AR-i ja VRi-i abil juurde üha enam “kihte” oma ekspositsiooni ja võime vist nentida, et oleme hetkel Eesti suurima külastajate arvuga VR kino.

RootMotion

RootMotion arendab animatsioonitehnoloogiaid Unity mänguarendusplatformile. Final IK, müügil aastast 2014, sisaldab palju erinevaid pöördkinemaatika lahendusi, animatsiooniefekte ja tööriistu ning on täna kasutusel enamikes Unity mootoril töötavatest VR mängudes ja simulatsioonides. PuppetMaster, müügil aastast 2015, võimaldab sünteesida ja kombineerida animatsiooni füüsikalise simulatsiooniga.

Liitu Eesti VR & AR Assotsiatsiooniga