Meist

Eesti Virtuaal- ja Liitreaalsuse Assotsiatsioon ühendab huvilisi, arendajaid, teadlasi, kunstnikke, teenusepakkujaid ja teisi, et jagada teadmisi ja ning kasvatada oma professionaalset võrgustikku.

EEVR (Eesti Virtuaal- ja Liitreaalsuse Assotsiatsioon) on mittetulundusühing, mis on loodud Eesti virtuaal- ja liitreaalsuse valdkonna arendamiseks ja tegevuste koordineerimiseks. EEVR ühendab VR ja AR professionaalid ettevõtetes, teadusasutustes ja avalikes organisatsioonides ning ka VR/AR entusiastid ja vabakutselised huvilised.

EEVR roll on tõsta üldist teadlikkust VR ja AR valdkonna arengutest ja saavutustest, samuti edendada koostööd Eesti ja rahvusvaheliste organisatsioonide vahel ning tagada Eesti VR ja AR valdkonda puudutava asjakohase info edastamine.

EEVR jagab VR/AR alast infot ja kontakte, pakub konsultatsioone ja nõu ning korraldab VR teemalisi kokkusaamisi, seminare ja koolitusi.

Juhatus

Märt Lume (Futuclass)
Juhatuse esimees

Rein Zobel (Maru VR)
Juhatuse liige

Vladimir Kuts (TalTech)
Juhatuse liige

Asutajaliikmed

Andres Ääremaa (TalTech)
Animootor
Heiki Luts (Frost FX)
Kristen Tamm (Futuclass)
Lilit Palmar (Maru VR)
Mario Saarik
Marko Mänd (Hypester)

EEVR-i ajalugu

Eesti VR-kommuun loodi ametlikult aastal 2014 kahe entusiasti poolt – Mario Saarik ja Madis Vasser. Lisaks nende tööle VR-i tutvustamisel üritustel, koolides ja mujal hakati korraldama regulaarseid VR-huviliste kohtumisi Tallinnas ja Tartus, väljasõite teiste riikide VR-kogukondade juurde (nt. Soome ja Rootsi), hiljem lisandusid ka virtuaalsed üritused. Kommuuni põhiliseks keskuseks on alati olnud EEVR-i Facebooki leht, lisaks ka ametlik koduleht.

2020. aastal loodi kommuuni tarbeks mittetulundusühing Eesti Virtuaalsus- ja Liitreaalsuse Liit, mille juhatuse liikmeteks said Märt Lume (juhatuse esimees), Rein Zobel ja Ats Kurvet.

EEVR koondab kokku väga erinevate huvide ja taustadega inimesi – arendajaid, teadlasi, mänguhuvilisi, loomeinimesi, ettevõtjaid jne. See on koht, kus jagada oma teadmisi ja tutvuda inimestega, ning kommuuni tegevusest on välja kasvanud mitmed viljakad koostööd.

Soovin konsultatsiooni

Liitu uudiskirjaga